Hizmetlerimiz

“Dijital dünyada komple çözüm ortağınız” olma hedefiyle yola çıkan Netobil ekibi olarak; müşterilerimize web tasarım – yazılım, barındırma, sosyal medya danışmanlığı, içerik yönetimi, arama motoru optimizasyonu ve profesyonel fotoğraf çekim hizmetleri veriyoruz.

WEB TASARIM – YAZILIM

Yeni medya düzenini yakından takip eden Netobil; imzasını attığı tüm tasarımlarda modern web standartlarını göz önünde bulundurur ve kurumsal kimliğinizin internet ortamında en iyi temsili için yeni nesil arayüzler geliştirir. Yaptığımız modern tasarımlarla içeriğiniz ve ürünleriniz ön planda tutulur, ziyaretçiler aradıkları içeriğe pratik ve hızlı biçimde erişebilirler.

Netobil’in yazılım çözümleri ise proje odaklıdır. Ekibimiz, dünyanın en çok kullanılan içerik yönetimlerinden WordPress, Joomla, Drupal vb. içerik yönetim sistemlerine hakim olmakla beraber özel yazılımlar da üretebilmektedir. Kullandığımız yazılımların ortak özelliği ise kararlı, dinamik ve esnek olmasıdır.

BARINDIRMA

Hosting; internet ortamında e-postaların, web sitesine ait dosyaların veya paylaşıma açılan dosyaların barındırıldığı, internet sunucuları tarafından site sahibine ayrılmış olan alanlardır.

Netobil’in hosting paketleri hızlı, güvenilir ve sürekli ulaşılabilir, uygun fiyatlı, sunucu performansı yüksek olan, yayımlamak istediğiniz kodların gerektirdiği yazılım ve teknik desteği içeren paketlerdir. Öte yandan veri merkezimizin lokasyonu Türkiye’dedir.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Ülkemizdeki 40 milyon internet kullanıcısının çok büyük kısmının Facebook, Twitter, Instagram vb. sosyal medya araçlarını aktif kullandığını göz önünde bulundurarak her ölçekte firmaya sosyal medya danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu danışmanlık hizmetimiz kapsamında kurumsal sosyal medya sayfalarınızı yönetiyor ve sosyal medyadaki PR & Kriz yönetiminizi sağlıyoruz. Sosyal medya kampanyalarımızla markanız için dijital farkındalık yaratıyoruz.

İÇERİK YÖNETİMİ

Netobil’in ürettiği tüm internet projeleri, online ortamda güncellemeye uygundur. Size vereceğimiz kullanıcı adı ve şifre ile bilgi, fotoğraf, video güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilir; forum, anket, iletişim vb. modüller ekleyebilir ve yayın öncesi sitenizi ön izleyebilirsiniz.

Öte yandan, site içeriğinizin ve görsellerinizin daha profesyonel hazırlanması için içerik yönetiminizi Netobil’e emanet edebilirsiniz. Bu sayede içerik ve multimedya dökümanlarınız daha uyumlu görünür, web ortamında daha kurumsal bir imaj oluşturabilirsiniz.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin Google vb. arama motorlarındaki hedef arama kelimelerinde üstlerde yer alması için yapılan çalışmaların genel adıdır. SEO sayesinden ürünlerinizi veya içeriğinizi daha geniş kitlelere duyurabilir, potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Arama motorları, web sitelerini listelerken matematiksel bir yapı kullanırlar. Sitenin kod yapısı, görsel kullanımı başta olmak üzere birçok kriter bu matematiksel yapıya etki eder. Netobil, arama motoru optimizasyonu konusunda yeterli deneyime ve birçok referansa sahiptir.

İNTERNET REKLAMCILIĞI

Google reklamları; başta Google arama sonuçlarında olmak üzere Youtube vb. tüm Google ürünlerinde reklam yayınlamanıza olanak sağlıyor. Bu reklamlarda reklamlarınızın gösterim almasını sağlayacağınız anahtar kelimeleri siz belirleyebilirsiniz. Bu sayede; reklamlarınız sadece belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri arayan kullanıcılara gösterilir. Bütçenizi siz belirleyebilirsiniz ve reklamlarınız tüm cihazlarda gösterilir!

Kullanım oranı hem ülkemizde hem de dünyada her geçen gün artan Facebook, her ölçekteki şirket ve bütçe için reklam verme imkanına sahip. Doğru hedef kitleyi yakalamak için Facebook reklamınızı yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları gibi özellikler üzerinden sınıflandırmanızı ve bütçenizi en doğru şekilde yönetmenize imkan tanıyor.

KURUMSAL E-POSTA

Günümüzün en yaygın iletişim araçlarından birisi şüphesiz e-postadır. Netobil’in size sunacağı Kurumsal E-Posta Hizmeti ile kurumsal kimliğinizi tamamlayacak alan adı uzantılı e-posta adreslerinizi her yerden, yüksek bant genişliğiyle güvenle ve kesintisiz kullanabilirsiniz.

Kendinize ait bir alan adı (domain) üzerinden sınırsız kapasiteli sınırsız sayıda e-posta hizmeti bağlayabiliriz. Sizi hiçbir teknik zahmete sokmadan tüm teknik ve kurulum işlemleri tarafımızdan yapılır. Yazılıma entegre edilmiş anti-virus yazılımımız gelen tüm e-postaları tarar ve ‘Spamoborona’ teknolojisi yardımı ile, spam ve virüs bulaşmış e-postaları engelleyerek e-posta hesabınızı korur.

Ayrı bir e-posta sunucusu alarak ek masrafa girmek istemeyen ticari işletmeler, yoğun e-posta trafiğine sahip KOBİ ve şirketler, teknik detaylarla uğraşmak istemeyen esnaflar ve daha profesyonel görünüm kazanmak isteyen bireysel müşteriler bu hizmetimizi tercih edebilirler.